ريزبين
چرا به استانبول سفر کنیم؟
استانبول یکی از شهر های توریستی می باشد که پر است از پارادوکس می باشد. بسفر زیبا، بقایای امپراتوری ها، فرهنگ های گوناگون، غذاهای لذیذ و … تنها بخش کوچکی از این شهر می باشد. دریاتور در این مطلب این سوال شما را پاسخ می دهد که چرا باید به استانبول سفر کرد.


آثار دوران عثمانی

اگر به استانبول سفر کنید در جاجای این شهر تاریخ غنی آن را مشاهده می کنید. در بین این آثار امپراتوری عثمانی کاملاً به چشم می آید. در اطراف کاخ توپقاپی قدم بزنید. به تنگه بسفر بروید و تاریخ را در آرامش آنجا مشاهده کنید.

غذاهای شگفت انگیز

شهر استانبول یکی از شهر هایی می باشد که می توان لذیذ ترین غذاها را در آنجا پیدا کرد. در بسیاری از رستوران های این شهر شما می توانید طیف گسترده ای از غذاهای لذیذ سنتی این شهر را میل کنید. استانبول یکی از شهر هایی می باشد که دارای غذاهایی نزدیک به فرهنگ ایرانی می باشد و ایرانیانی که به این مکان سفر می کنند از نظر تغذیه مشکلی نخواهند داشت.

گالری های هنری و موزه ها

بهترین گالری های هنر و موزه های کشور ترکیه در استانبول قرار دارد. یکی از دلایل بسیاری از گردشگران برای سفر موزه ها و گالری های شهر مقصد می باشد که از این نظر استانبول سطح بسیاری خوبی را دارا می باشد.

عتیقه های زیبا

همان گونه که در بالا اشاره کردیم استانبول دارای تاریخی غنی می باشد که این خود سبب شده که در این شهر شما بتوانید عتیقه های بسیاری قرار دارد تا شما به عموان سوغات با خود بیاورید. شما می توانید در خیابان های این شهر مغازه هایی را ببینید که از سال ۱۹۷۰ تا به امروز مشغول فروش اجناس عتیقه می باشند.

بقایای امپراتوری بیزانس

به جز بقایای امپراطوری عثمانی شما می توانید در استانبول معماری دوره بیزانس را نیز تماشا کنید. سرآمد این آثار ایاصوفیه می باشد که خود تاریخی کهن را در خود جای داده است.

تماشای بسفر

هر کجا اسمی از شهر استانبول باشد ما نمی توانید نام بسفر را نادیده بگیریم. معروف ترین تنگه ای که اروپا و آسیا را از هم جدا می کند. شما می توانید منظره زیبای شهر را از این مکان تماشا کنید و ساعاتی را در این مکان سپری کنید.

حمام های ترکی

هر فردی به طور قطع نام حمام های ترکی را شنیده است. شما در هیچ کجای دنیا مانند استانبول نمی توانید معنامی واقعی حمام ترکی را درک کنید. یکی از شهرت ویژه این مکان ها جنبه های درمانی آنها می باشد.

خرید کردن

می توان گفت یکی از مهم ترین دلایلی که ایرانیان بسیاری به شهر سفر می کنند برای خرید کردن می باشد. از مغازه های برند تا بازار های محلی را می توان در استانبول پیدا کرد. در این شهر همواره مغازه ها و بازار های خرید شلوغ می باشند و طراحان بزرگ دنیا جدید ترین مد های خود را به نمایش می گزارند.

 چرا به ترکیه باید سفر کرد ؟ 10 دلیل برای سفر به ترکیه
1.غذای بی نظیر ترکیه

با سفر با تور ترکیه خواهید دید که هر منطقه از ترکیه دارای آشپرخانه فرهنگی متفاوتیست و مواد اولیه و سبزیجات استفاده شده در غذا ها مختص هر منطقه است، در ترکیه فرا تر از آنچه که همه از غذای ترکی می دانند " کباب ترکی و باقلوا " را خواهید چشید، غذا های دریایی لذیذ و پیش غذا های بسیار خوشمزه و صبحانه های سنتی مفصل ترکیه از چیز هایسست که هر توریستی بعد از سفر با تور ترکیه از آن به خوشی یاد می کند. مطئن شوید که پیش از بازگشت در  یکی از بهترین رستوران های استانبول غذا صرف کرده اید و سفر خود را با طعم خوشمزه ترین غذاهای ترکیه ای کامل کرده اید.


2.سواحل رویایی و فوق العاده زیبای ترکیه

بدروم، آنتالیا، ازمیز و فتحیه از شهر های ساحلی مشهور ترکیه محسوب می شوند که با سفر با تور ترکیه زیباترین سواحل ترکیه را در آنها خواهید دید. از کوه های زیبای در کنار ساحل گرفته تا قار، از جشن های ساحلی ویژه  تا تفریحات آبی هیجان انگیز همه می توانند 2 الی 3 روز از سفر شما به ترکیه را به خود اختصاص دهند.  یک سفر دریایی و گشت و گذار در آب های مدیترانه یا ساحل اژه از پیشنهادات ویژه سفر به ترکیه است که نباید از دست داد. 


3.حمام ترکی سنتی ترکیه

حمام کردن در حمام های سنتی ترکی چیزیست که تضمین می کنیم تنها در ترکیه چیزی اینچنین را خواهید دید. در طول سفر با تور ترکیه حتما سری به یکی از حمام های سنتی بزنید، لذت ریلکشس کردن و حمامی دیلنشین ، بازی با کف و ماساژ را از دست ندهید. پس از یک روز شلوغ و بازدید از مکان های دیدنی ترکیه حتما به چنین جایی احتیاج دارید تا خود را برای ادامه سفر شارژ کنید و انرژی تازه بگیرید.


4.مکان های دیدنی باستان شناسی و تاریخی ترکیه

ترکیه کشور پادشاهی ها و تمدن های زیادی بوده، ترکیه دارای مکان های باستان شناسی و تاریخی زیادیست که چشم ها را به خود خیره کرده است و بازدید کنندگان را به سفر به سال های دور دعوت می کند. از کاخ ها و زیباترین مساجد استانبول گرفته تا ویرانه های افسوس و شهرهای زیرزمینی کاپادوکیا، ترکیه کشوریست برای دوست داران تاریخ و علاقه مندان به باستان شناسی. تاریخ ترکیه را با سفر به مکان های دیدنی و تاریخی ترکیه حس کنید : لیست مکان های تاریخی دیدنی ترکیه.


5.بهترین موزه ها در ترکیه

ترکیه دارای موزه های فوق العاده ایست البته از این کشور با این تاریخ کهن و مکان های باستانی و تاریخی وسیع، چیزی جز این  انتظار نمی رود، از بزرگ ترین موزه موزاییک دنیا گرفته تا موزه های کاخ عثمانی در استانبول شما را متحیر خواهد کرد.


6. مغازه های خوراکی و تنقلات ترکیه

با چنین غذاهای باور نکردنی، جای تعجب نیست که ترکیه جای مناسبی برای خرید مواد غذایی نیز هست، از بازارهای آزاد خیابانی گرفته تا بازارها، تقربیا در همه جا می توانید از محصولات خوشمزه ترکیه به سوغات ببرید و خریداری کنید. از محبوب ترین بازارها برای خرید محصولات خوراکی ترکیه بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه می باشد.


7.مکان های دیدنی طبیعی

جدا از زیبایی شهرهای بزرگی همچون آنکارا، استانبول و ازمیر، ترکیه دارای مکان های طبیعی زیبای متنوع و بسیاریست، اگر به دنبال مسافرتی پر تحرک هستید و به دنبال راهی برای فرار از شلوغی ها و هیاهوی شهر  هستید، خود را آماده رفتن به اسکی در کوه های Uludağ کنید یا برای یک پیاده روی آرام در مناطق تماشایی به استان Rize ترکیه سفر کنید و البته  قصر پنبه ای، پاموک کاله چیزی نیست که بتوان به ترکیه سفر کرد و از آن دیدن نکرد، پاموک کاله حوضچه های آهکی طبقاتی سفید رنگ همچون برفی هستند از زیباترین مرکز توریستی و گردشگری در استان دنیزلی ترکیه می باشد.


8. شگفتی های بی نظیر ناشناخته ترکیه

درست به تعداد مکان های تاریخی معروف، ترکیه دارای مکان ها و دیدنی های تاریخی دور افتاده است که کمتر کسی از وجود آنها مطلع است. حتی خرابه های شهر قرون وسطی ارمنی و قبر پادشاهان در نمروت جذاب و دیدنی است.


9.معماری برجسته و قابل توجه ترکیه

محدوده معماری ترکیه واقعا قابل توجه است و برای توریستان تور ترکیه برای آنهایی که در رشته معماری تحصیل می کنند شانسی عالی برای الهام گرفتن از این معماری هاست. در طول سفر به ترکیه، به کلیساهای تاریخی، عمارت های آبشار ساخته شده توسط مهاجران اروپایی و مسجد بزرگ قصر و کاخ ها و خانه های سنگی ساخته شده توسط امپراتوری Anatolian سابق توجه کنید . معماری استفاده شده در شهر استانبول و شهر های دیگر دیدگاه شما را واقعا عوض خواهد کرد.


10.مردم ترکیه

مردم ترک این کشور زیبا به خون گرمی و خوش رویی معروف اند، بنشینید و چند ساعتی را با آنها بگذرانید تا بینید چطور درس زندگی به شما می آموزند. در طول سفر با تور ترکیه حتما اگر به خانه یکی از مردم محلی ترکیه دعوت شدید، آن را از دست ندهید و قبول کنید. هم صحبت شدن با آنها و نوشیدن یک فنجان قهوه ترک دلنشین در کنار باقلوای اصیل ترکی سفر شما به ترکیه را کامل میکند. اگر ترکی بلند نیستید و از ارتباط برقرار کردن با افراد خارجی واهمه دارید، نگران نباشید، به راحتی می توانید چند کلمه ترکی استانبولی پرکاربرد را یاد گیرید و از آنها استفاده کنید.


جاذبه های گردشگری استانبول
استانبول دارای جاذبه ها و مناطق گردشگری بسیار زیادی است که قطعا می تواند برای هر توریستی جذاب باشد.از مسجد و کاخ ها گرفته تا موزه ها و بازارهای تاریخی.اکثر این جاذبه ها اطراف منطقه سلطان احمد واقع شده اند.مسجد سلطان احمد و مسجد ایاصوفیه مکان هایی هسنتد که هر تورسیتی که به استانبول می رود قطعا از آن ها بازدید می کند.

هزینه اقامت در استانبول
یک عامل مهم که باعث شده است توریست های فراوانی به استانبول سفر کنند و استانبول به عنوان یک مکان محبوب توریستی شناخته شود تور ارزان استانبول است.هزینه اقامت شما در هتل های استانبول به چندین عامل بستگی دارد یکی از آن ها منطقه و موقعیت قرار گرفتن هتل است, عامل دیگر فصلی است که شما به استابنول سفر می کنید به این ترتیب که از اواخر فصل بهار تا اوایل فصل پاییز قیمت هتل های استانبول نسبت به سایر فصول و تاریخ ها بالاتر است.


شما می توانید با رزرو تور پیش از سفر به استانبول هزینه های سفر خود را کاهش دهید. رزرو تور شما به وسیله آژانس های هواپیمایی بسیار راحت تر انجام می شود.

خرید در استانبول
یکی از مهم ترین دلایلی که توریست ها مخصوصا توریست های ایرانی به استانبول سفر می کنند خرید کردن و بازدید از مراکز خرید استانبول است.می توان گفت حراج ها در استانبول فصل خاصی ندارند و همیشه برقرار هستند.از مغازه های برند تا بازار های محلی را می توان در استانبول پیدا کرد. در این شهر همواره مغازه ها و بازار های خرید شلوغ می باشند و طراحان بزرگ دنیا جدید ترین مد های خود را به نمایش می گزارند.

 


 
يکشنبه هفتم 5 1397
(0) نظر
برچسب ها :
X